Van diabetes 2 naar gezondheid en geluk
Mede door werkstress verwaarloosde Ien Janssen-Derks haar gezondheid, totdat ze diabetes type 2 bleek te hebben. Met onder meer steun van de supportgroep Diabetes 2 Doorbreken wist ze de aandoening om te keren. In een minidocumentaire van Je Leefstijl Als Medicijn vertelt Ien haar verhaal. ‘Ik ben een stuk fitter geworden. Daardoor ben ik ook een stuk gelukkiger geworden.’

Met steun van het Diabetes Fonds produceert Je Leefstijl Als Medicijn videoportretten over het omkeren van diabetes type 2 met de leefstijl. Eerder filmden we het verhaal van Lizette Tabak en Achiekoela Sadhoe. De portretten worden gemaakt door filmer en leefstijlcoach Maria Smeets.
Ien Janssen-Derks’ praktijk als belastingadviseur groeide uit tot een financieel advieskantoor met zes medewerkers. De talrijke deadlines in het werk gaven veel stress en Ien verwaarloosde haar gezondheid. In 2010 was ze vaak moe en had ze regelmatig ontstekingen. Ze bleek diabetes type 2 te hebben.
Mediteren en sporten
Ien wist haar stress te verminderen door het kantoor te verkopen. Ze werkt nu als zelfstandig financieel adviseur en is daarnaast dorpsondersteuner en coach. Ien begon met mediteren en hoewel ze van huis uit weinig sportte, doet ze dat nu regelmatig. Ien: “Sporten kan iedereen leren, maar je moet het wel langzaam en voorzichtig opbouwen.” Haar doel is helder: “Ik wil gezond oud worden.”
Het afvallen kwam goed op gang toen ze haar voeding veranderde en minder koolhydraten ging eten. Met een continue glucosemeter houdt ze haar bloedwaardes in de gaten. “Daar ben ik heel blij mee want ik kan precies zien waardoor mijn bloedsuikers stijgen. Ik weet nu dat ik van een boterham een suikerwaarde van 22 krijg. Dus ik weet dat ik geen boterhammen meer moet eten.”
ADHD
Ien heeft ADHD, wat ze zelf vertaalt als ‘Authentiek, Dynamisch, Hulpvaardig, Doorzetter’. Het houdt voor haar wel in dat het soms moeilijker is haar impulsen te beheersen. En dat is lastig in Limburg waar Ien woont, waar ze misschien wel honderd keer per jaar vlaai aangeboden krijgt. Ien: “Het gaat erom dat je het weer oppakt als het een keer is misgegaan.” Ien haalt inspiratie uit de supportgroep Diabetes 2 Doorbreken met Je Leefstijl Als Medicijn. “Daar vind je steun en krijg je veel tips.”
De resultaten zijn ernaar. Ien raakte 25 kilo kwijt en is al 5 jaar stabiel. “Ik ben een stuk fitter geworden. Daardoor ben ik ook een stuk gelukkiger geworden.”
Ik wil gezond oud worden
— Ien Janssen-Derks
Met steun van het Diabetes Fonds produceert Stichting Je Leefstijl Als Medicijn een serie minidocumentaires over mensen die hun diabetes wisten om te keren. Bekijk het verhaal van Ien Janssen-Derks.
SupportgroepDiabetes 2 Doorbreken
Supportgroep voor mensen met diabetes type 2 die leefstijl als medicijn inzetten.
Auteur

Nieuwsbrief
Ontvang tips, nieuwe artikelen en inspiratie voor een gezondere leefstijl.
Gerelateerde artikelen
ErvaringDiabetes omkeren doe je zo
‘Toen ik begon dacht ik van mezelf dat ik totaal geen zelfdiscipline had.’ Je Leefstijl Als Medicijn presenteert twee videoportretten van bijzondere individuen die hun diabetes type 2 wisten om te keren. De lessen van Lizette Tabak en Achiekoela Sadhoe.
ArtikelZeven vragen aan Karla Reurink
Onze vrijwilligers zijn onmisbaar voor Stichting Je Leefstijl Als Medicijn. Karla Reurink keerde haar diabetes type 2 zelfstandig om en kwam later in contact met Je Leefstijl Als Medicijn. Inmiddels helpt ze anderen om hun gezonde leefstijl vast te houden.
ArtikelZeven vragen aan Edward Reynhout
Onze vrijwilligers zijn onmisbaar voor Stichting Je Leefstijl Als Medicijn. Edward Reynhout is supportgroepbeheerder, ‘badmeester’ en doet groepswandelingen. Edward: ‘Als het mijzelf lukt om van de pillen af te komen, waarom zou ik anderen dan niet willen helpen?’
