Koolhydraatarme moussaka met kaas en gehakt
5 (2 beoordelingen)Ingrediënten
Voor 2 porties
- Aubergine
- Tomaten-Gehaktsaus
- Kaassaus
- Gratineren
Klik een ingrediënt voor alle voedingswaarden.
Bereiding
Voedingswaarde per portie
Per portie, berekend uit de gekoppelde ingrediënten (NEVO/USDA). Niet elk ingrediënt heeft in die bronnen álle waarden. Vooral aminozuren en losse vetzuren kunnen onvolledig zijn. Zie de cijfers daarom als een ondergrens; percentages zijn van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid.
Per portie, berekend uit de gekoppelde ingrediënten (NEVO/USDA). Niet elk ingrediënt heeft in die bronnen álle waarden. Vooral aminozuren en losse vetzuren kunnen onvolledig zijn. Zie de cijfers daarom als een ondergrens; percentages zijn van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid.
Beoordelingen en vragen
5op basis van 2 beoordelingen
- VraagSimontje27 augustus 2026
Waar komen er zoveel koolhydraten vandaan in dit recept ?
Antwoord van JLAM27 augustus 2026
Goede vraag — die 21 gram komt bijna helemaal uit de groenten, niet uit een verborgen hoek. Het blik gepelde tomaten levert ongeveer 7 gram per portie, de aubergine 4,5 en de ui 3. Samen is dat tweederde van het totaal. De slagroom, de kaas en het gehakt dragen er nauwelijks aan bij; olijfolie en boter helemaal niet. Ter vergelijking: een klassieke moussaka met aardappel en een bechamel van bloem komt eerder rond de 50 tot 70 gram per portie uit. Doordat de aardappel is vervangen door aubergine en de bechamel door een kaassaus, blijft er 21 gram over. De vezels staan apart vermeld en zitten daar niet bij. Wil je nog lager uitkomen, dan zijn er twee knoppen die het meeste opleveren: gebruik 250 gram tomaten in plaats van 400 (dat scheelt ruim 2,5 gram per portie) en halveer de ui (1,5 gram). Daarmee kom je rond de 17 gram uit, en het gerecht blijft goed werken.
- Patrique2 februari 2026
Dit was lekker! Die komt vaker op tafel. En met wat aardappeltjes uit de oven los erbij voor degenen die wel koolhydraten eten, helemaal prima! Tijm één hele grote eetlepel van gedaan. Ook beetje kurkuma en zwarte peper bij het gehakt rullen gedaan. Frisse salade erbij is aanrader.
- John17 januari 2026
Wat een heerlijk gerecht!
Gratis weekmenu in je mail
Bij dit recept passen 2 weekmenu's: zeven avonden en één boodschappenlijst. Het weekmenu is gratis; kies welke je wilt ontvangen.